ÖZGE ERSU ANKARA KAVAKLIDERE ROTARY KULÜBÜ ÜYELERİNİ TUNA NEHRİ GEMİ GEZİSİNDE AĞIRLIYOR

0 • 21 Temmuz 2011 • HABERLER • 1.180 GÖRÜNTÜLEME

Özge Ersu, Ankara Kavaklıdere Rotary Kulübü Üyelerine Tuna Nehri Gezisinde Eşlik Ediyor

Ankara Kavaklıdere Rotary Kulübü üyelerinin oluşturduğu ‘Gezginci Dostlar Grubu’, yıllardır alışkanlıklarını değiştirmeden, Alabanda Turizm tarafından düzenlenen gezilerde Amerika’dan Kanada’ya, Alaska’dan Avrupa’ya kadar tüm dünyayı Özge Ersu eşliğinde geziyorlar.

2011 yılında da gelenek bozulmadı ve Gezginci Dostlar Grubu ile Özge Ersu, dünyanın en dinlendirici ve en güzel gezilerinden biri olan, Orta Avrupa’da Tuna üzerinde beş yıldızlı konforun yaşandığı lüks gemi M/S Amacello ile yapılan, dostlukların tazelendiği nehir gezisinde yine bir araya geldi.

Gezinin en ilginç noktalarından birisi, katılımcıların Avrupa Su Ayırımı Çizgisi (European Watershed) adı verilen, Atlas Okyanusu ile Karadeniz’e dökülen nehirlerin coğrafi ayırımımın bulunduğu noktadan, Maine-Tuna Kanalı üzerinden gemide su kilitleri ve yükseltme havuzları yardımı ile geçecek olmaları.

Özge Ersu, konuklarına gezi boyunca gidilen bölgelerle ilgili konferanslar verecek.

  • Gül Baba’dan Rackozy’ye :: Osmanlı İmparatorluğu ve Avusturya Macaristan İlişkileri
  • Fakirlerin Dansı :: Vals Müziği’nin  Kökenleri ve Yayılması
  • Yanlış Bilinen Savaş :: II. Viyana Kuşatması
  • Avrupa Nehirler Coğrafyası :: Kanallarla Karadeniz’den Atlas Okyanusu’na
  • Bir Doğa Mucizesi :: Avrupa Su Ayırım Çizgisi

Gezi rotası üzerinde Macaristan’da Budapeşte, Slovakya’da Bratislava, Avusturya’da Viyana, Dürnstein, Melk ve Linz, Almanya’da Passau, Salzburg, Walhalla, Roth, Regensburg ve Nürnberg bulunuyor. Özge Ersu, çevre gezilerinde konukları ile geminin özel kulaklık sistemini kullanacak. Arzu edenler için yirmi adet dağ bisikleti, sürpriz turnuva ve yarışlar geziyi renklendiren diğer unsurlar arasında. Gezinin sonuna doğru, 2012 yılındaki program için de karar verilecek.

YORUM YOK

YORUM YAP

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.