DÜŞİŞLERİ BAKANI ÖZGE ERSU HAKKINDA ŞOK AÇIKLAMA

0 • 21 Temmuz 2011 • GEZİ YAZILARI • 823 GÖRÜNTÜLEME

Bu sabaha karşı tüm Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve yurtdışı temsilciliklerimiz şok bir haberle sarsıldı. Bilindiği üzere bir süre önce Roma’da motorsikletli bir suikast girişiminden ağır yaralı olarak kurtulan, başarısız girişimi bir kaç kırık, kafatasında yeni bir çatlak ve olay yerinde bulunamayan toplam dört adet tahta eksikliği ile atlatan Düşişleri Bakanı Özge Ersu’nun tedavisine, adresi gizli tutulan “Tolerans Fighting Gay” hastanesinde devam ediliyordu.

Sayın Bakan bu sabaha karşı, hastanede kendisi için özel olarak kapatılan 5. katta, güvenliği sağlayan ve oda kapısını koruyan görevlileri atlatarak, sargılarından kurtulduktan sonra, çalışma masasında bulunan ataş ve raptiyelerden kendi yaptığı portatif merdivenle, zorlama olmadığı ve dışarıdan kimliği belirsiz kişi veya kişilerce açıldığı belirtilen pencereden dışarıya kaçmak sureti ile izini kaybettirdi.

Özge Ersu, yeni açıklanan kabinede bir kaç hafta önce yeniden Düşişleri Bakanı seçilmiş ve böylece, partinin iktidara geldiği 1965 yılından beri, her seçim döneminde koltuğunu kaybetmeyen tek Bakan olma özelliğini korumuştu.

Sonikinci dönemde de aynı görevi yürütecek olan Sayın Bakan ve yıllardır yönettiği Bakanlığının çalışmalarının tüm yurtta vatandaşlar tarafından destek görmesi nedeni ile yakın tarihte kadronun genişletilmesine, bütçesinin artırılmasına ve çalışmalarına devam eden komisyonların yanısıra

  • “Azarlama Müdürlüğü”
  • “Gezi Zekalıları Koruma ve Geziye Muhtaçlar Cemiyeti”
  • “Tatil Zanlısı”

müsteşarlıklarının kurulmasına da karar verilmişti. Bakan, tüm eski kadrosunu korumuş ve yeni dönemde yoluna aynı ekiple devam etme kararı almıştı. Düşişleri Bakanı Özge Ersu’nun bugün kamuoyuna bir açıklama yaparak, makamında göreve başlayacağı, kendisine yakın kaynaklar tarafından basına sızdırıldı.

Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizden ayrılmayın.

Düşişleri Bakanlığı
Dezenformasyon Daire Başkanlığı

YORUM YOK

YORUM YAP

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.