ÖZGE ERSU GEZİLERİ · GECESOFYA
GECE ÖZEL AYASOFYA GEZİSİ

6.432 • 15 Eylül 2018 • HABERLER • 150.576 GÖRÜNTÜLEME

Özge Ersu 14 Eylül 2018 Cuma akşamı yetmiş beş konuğunun katılımı ile ‘Gece Ayasofya · Gecesofya™’ programını gerçekleştirdi.

Tam zamanında eksiksiz olarak başlayan programa Ersu’nun on yıllardır gezdirdiği konuklarının yanı sıra çok sayıda yeni katılımcı da ilgi gösterdi. Özellikle diz ameliyatından kalkıp gelen, tekerlekli sandalye ile de olsa geziyi kaçırmayanlardan, rahatsızlığına karşın hasta yatağından kalkarak geceye katılanlara, Denizli’den, Bursa’dan, Aydın’dan gelenlerden, Kuzey Kıbrıs’tan günübirlik gelip, gezi bitiminde havaalanına dönenlere, yedi yaşındaki konuklardan on bir yaşındaki gençlere, yaşını saklamayan seksen dört yaşındaki hanımlardan yetmiş yaşın üzerindeki emeklilere kadar çok sayıdaki meraklı hemen birbiri ile kaynaştı.

Program önce Sultanahmet ve Ayasofya manzaralı Seven Hills Hotel terasındaki resepsiyon ve kokteyl ile başladı. Çay, kahve, tatlı ve tuzlu ikramlar eşliğinde sohbet eden katılımcılar, günün yorgunluğunu üzerilerinden atıp daha önceki gezilerde birlikte oldukları arkadaşları ile sohbet ederken, aralarına yeni katılanlarla da tanışma olanağı buldular.

Özel alıcı sistemi ve kulaklıklar, dvd, katılım belgesi, Ayasofya ve 2019 gezi broşürü ile diğer küçük sürprizlerden oluşan takdim paketlerinin dağıtımı sonrası yürüyüş başladı. Beklenen yağışın olmaması ve hava durumunun da izin vermesi ile Özge Ersu ve tüm grup güneş batımı öncesi profesyonel fotoğrafçı İlkay Erol’a Ayasofya girişinde toplu fotoğraf çektirdi. Sonrasında gruba özel açılan Ayasofya’da Özge Ersu girişte, kapılarda, kubbe ve pandantifler altında, mozaikler önünde ve üst galeri bölümlerinde anlatımlarını yaparken, Kral Byzas’tan Konstantin’e, Justinianus’tan Fatih Sultan Mehmet’e, Mimar Sinan’dan Fossati Kardeşlere, Abdülmecid’den Mustafa Kemal Atatürk’e kadar yirmi yedi yüz yıllık tarihi özel ses sistemleri ve kendi seçtiği ortama uygun müzik dinletileri eşliğinde iki saate sığdırdı…

‘Biz meğerse tarihi az okumuşuz, bilmediğimiz ne çok şey varmış!’ diyen konuklarını, kendisinin de her gün yeni konular öğrendiğini söyleyerek teselli eden Ersu, sonraki günlerde gerçekleştirceği ‘Mimar Sinan’ın İzinde’, ‘Lezzet Durakları’, ‘İstanbul Hanlar ve Kapanlar’ başta olmak üzere, 2019 için yakında özel bir lansman ile açıklayacağı İstanbul içi, Türkiye yurt içi ve özel yurt dışı gezilerinden de kısaca söz etti.

Şerif Yenen Travel eşliğinde büyük bir düzen içinde geçen gezi sonrası konuklarına gezilerine olan ilgisi için teşekkür eden Özge Ersu sözlerini ‘Özge Ersu gezilerinde hiç yabancı yoktur, henüz tanışmamış, karşılaşmamış gezi dostları vardır.’ diyerek noktaladı.

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.