ÖZGE ERSU PLANET İSTANBUL DANIŞMANLIĞI VE İŞBİRLİĞİNİ TAZELEDİ

0 • 19 Aralık 2012 • HABERLER • 2.516 GÖRÜNTÜLEME

Özge Ersu Planet İstanbul İşbirliği

2102 Geride Kaldı

2007 yılından beri Planet İstanbul’un yurt dışındaki gruplarına eşlik eden, 2012 yılında ise acentanın Turizm Danışmanı görevini üstlenen Özge Ersu, yoğun bir yılı geride bıraktı. Planet İstanbul, Türkiye’nin kendi sektörlerinde en önde gelen kuruluşlarını Özge Ersu eşliğinde Avustralya ve Yeni Zelanda’dan İskoçya’ya, Arizona’dan Çin’e, Güney Afrika’dan Filipinlere kadar uzanan geniş bir ölçekte ağırladı.

2013, 2014 ve Ötesi

2013 yılı için de, geçen sene olduğu üzere Ekim 2012’de prensip anlaşmasına varan Fatih Aydın ve Özge Ersu, kontratlarını karşılıklı olarak geçen hafta yenileyerek 2014 ve sonrası için uzun vadeli çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar.

 2013 Corporate Collection

Planet istanbul, 2013 yılı ve sonrasında Türkiye’nin kendi alanlarındaki önder kuruluşları ile gerçekleştireceği gezilerde, sıklıkla beğenilen bölgelerin yanısıra, daha önce kurumsal pazarda hiç gidilmemiş, açıkçası cesaret edilmemiş coğrafyaları da konukları ile buluşturacak. Türkiye’yi Özge Ersu eşliğinde, Planet istanbul özeni ile İzlanda ve Grönland’dan Antartika’ya, Zambia’dan Patagonya’ya dek çok değişik coğrafyalar bekliyor.

2013 Signature & Prestige Collection

Özge Ersu Gezileri – Planet istanbul Signature & Prestige Collection, birbirinden özel on adet benzersiz ve tekrarsız gezi ile üyelerinin karşısına çıktı. Gazete ilanı satışı olmayan ve davet üzerine katılım yapılan bu özel programlar, Özge Ersu’nun ‘Kendi İmzası’ ile dünyanın en ilginç coğrafyalarına yaptığı gezilerle, Fatih Aydın’ın hayallerinden gerçeğe dönüştürdüğü, her birinde Türkiye’nin en sevilen konuklarını ağırladığı ‘Konulu Coğrafyalar’ çalışmasının dengeli karışımından oluşuyor. 2014’te yine Türkiye’den grup düzenlen(e)meyen dünyanın en uzak ve ilginç köşeleri bu gezi koleksiyonları arasında yer alacak.

‘Inspect & Realize’ Araştırma Gezileri

Özge Ersu ve Fatih Aydın, 2013 yılında en az üç haftalık çalışma zamanlarını ‘Inspect & Realize’ adını verdikleri süreç için kullanacaklar. 2013, 2014 ve ötesi için gerek kurumsal konuklar, gerekse Signature & Prestige Collection Gezileri için Dünya üzerinde az gidilen, zor ulaşılan rüya coğrafyaların izini sürecekler. Buradaki deneyimleri en ince ayrıntısına dek değerlendirdikten sonra en uygun seçenekleri saptayarak zaman geçirmeden uygulamaya koyacak ve gezi olasılıklarını çeşitlendirecekler. Bir bölümü daha sonra açıklanacak olan bu ‘İncele ve Uygula’ çalışmaları arasında Ekvator ve Gemi ile Galapagos Adaları, Patagonya ve Antarika ile ender gidilen Orta Asya bölgeleri gibi uç coğrafyalar da bulunuyor.

Workshop ve Eğitim Çalışmaları

2013 yılı içerisinde Özge Ersu, Planet İstanbul, acenta yönetici ve çalışanları dört ayrı eğitim seminerinde bir araya gelecekler. Genelde İstanbul dışında yapılacak olan bu yoğun çalışmalarda, ürünlerin ‘iyileştirilmesi’ değil, ‘mükemmele yaklaştırılması’ hedefleniyor. Gezi programlarının her dakikasını ve olabildiğince her ayrıntıyı denetim altında tutmak, daha önce uygulanmamış sürprizlerle içeriği genişletmek, Türkiye’deki yurtdışı gezi algısında, çıtayı ‘yükseğe çıkartmak’ yerine ‘olabildiğince yukarıda belirlemek’ öncelikli hedefler arasında.

Taşınıyoruz

Çok yakın tarihte modern bir plazada yer alan çok katlı yeni yerine taşınacak olan Planet İstanbul, tüm kurumsal ve kişisel konuklarını çok değişik ve çok daha özenli bir ortamda ağırlayacak. Yeri yakında açıklanacak olan yeni ofisinde Signature & Prestige Collection için de ayrı bir bölümün olduğu bu yeni yerleşkede, değişik projeler de birbiri ardına gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin İlk Turizm Acenta Laboratuvarı Açılıyor

Planet istanbul, bu yeni kompleks içerisinde ‘Labora-Tur’ ya da ‘Tour-Lab’ adı altında sektördeki ilk Gezi Laboratuvarı’nı kuruyor. Özge Ersu’nun da birikim ve deneyimleri ile katkıda bulunacağı bu ortam için özel beyaz bir kat ve benzersiz bir laboratuvar dekorasyonu projelendiriliyor. Gerek basılı ürünler, gerekse son teknoloji ürünü dokunmatik ekranlar ve led ünitelerin bulunduğu, beyaz çalışma ve laboratuvar masalarının yer aldığı bu Ar-Ge ortamında, yurtdışı gezilerle ilgili yeni deneyler yapılacak, şimdiye dek uygulanmamış rotalar çalışılacak, ilginç içerik karışımları denenecek, pratik kurs ve workshop çalışmaları ile eğitim verilecek. Bunun yanısıra henüz kamuoyu ile paylaşılmayan Planet istanbul – Fatih Aydın sürprizleri de laboratuvarın açılışına yakın bir tarihte açıklanacak.

Planet Library & Coffee House

Artık evinizdesiniz. Kışın soğuğunda şömine başında dünyanın değişik bölgelerinden derlenmiş çay ve kahveniz, yaz sıcağında ise soğuk içecekleriniz sizi bekliyor. Üstüne gezi sohbetleri, sanatçılarla söyleşiler, ünlü gezginlerle alınan beş çayları, dinletiler, konserler… Her hafta değişik bir bölge, her ay değişik bir ülke, her mevsim ayrı bir dünya. Geçtiğimiz yüzyıllarda, gezgin ve maceracıların dönüşlerinde tüm anılarını paylaştıkları bir kulüp, adeta. Ya da, canınız biraz değişik coğrafyalara kaçmak istediğinde, başınızı sokabileceğiniz bir sığınak. Gelin rahat koltuklarımızda dinlenin, bir atlas karıştırın, Ansiklopedilere göz atınzengin Dvd koleksiyonumuzdan birini yerleştirin dev ekrana. Ya da keyfinize göre bir klasik müzik dinginliğine ne dersiniz? Bu zengin kütüphanede fotoğraflar, atlaslar, filmler ve çok daha fazlası bekliyor sizi. Dikkat edin, alışkanlık yapabilir!

Az söz, çok iş. Şimdi çalışma zamanı. Büyük yeniliklerle gelen 2013 ve ötesinde buluşabilmek dileği ile…

2 Yorum

 • Selda Cavcav 19 Aralık 2012 - 23:27 Reply

  Tebrikler…

  Haberin ayrıntılarını okuyunca tek kelime ile harika! Yine ‘Ne çabuk okudunuz?’ diyeceksınız ama okurken uçtum. Siz iki sıradışı uçuk adam aklımızı uçurdunuz.Ar-ge laboratuvar, bir kulup ki hayal etmesı bile inanılmaz bir konfor, uzak ve zor coğrafyalara geziler, ‘Inspect & Realize’ araştırma gezileri, Workshop’lar, kurslar, hepsi inanılmaz. Yani harika bir dünya, teşekkürler.

 • Yeşim Örek 20 Aralık 2012 - 09:41 Reply

  Özge Bey,

  Sizi, Fatih Aydın Bey ve ekibini yürekten kutlarım. Türkiye işte sizler gibi ufkun ötesini dahi görebilen ve bir o kadar da cesaretli kişiler sayesinde gelişebilir ancak. Siz Turizm alanında bir çığır açıyorsunuz. Keşke herkes kendi alanında sizler gibi düşünebilse.

  Ne mutlu bana ve benim gibi gezi dostlarına ki sizler gibi bir ekip tarafından dünyayı tanıma fırsatı buluyoruz.İyi ki varsınız…

 • YORUM YAP

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.