KELİMELERİN EFENDİLERİ YILMAZ ÖZDİL VE ÖZGE ERSU BİR ARADA

2 • 12 Ağustos 2011 • HABERLER • 2.754 GÖRÜNTÜLEME

Türk Basınının en sevilen yazarlarından Yılmaz Özdil, Laterna programının yapımcı ve sunucusu Özge Ersu ile Star Tv merkezinde buluştu.

Ntv Radyo’daki Laterna programının devamlı dinleyicileri arasında yer alan Yılmaz Özdil, Özge Ersu’yu Güney Afrika’daki bir gezisi sırasında telefonla arayarak, program konusundaki beğenilerini iletti. İkili, gezi sonrası İstanbul’da buluşmak üzere sözleşti.

Hayranlarının taktığı isimle kelimelerin efendilerinin 14 Şubat 2011 tarihinde Star Tv’deki buluşmasında Türkiye’deki kültürel birikim, Laterna programı, Yılmaz Özdil’in yazıları, Özge Ersu’nun yakın tarihte projelendireceği televizyon belgeseli ve İzmir konuşulan konular arasında idi.

Özge Ersu, hayranı olduğu Yılmaz Özdil’e içinde o güne dek yapılmış bütün Laterna programlarının yer aldığı bir Audio  Podcast Dvd armağan ederken, Yılmaz Özdil de, tüm yazılarını deneme olarak topladığı ‘İsim Şehir, Hayvan’ kitabını imzaladı. İkili, karşılıklı bir gün güzel bir gezide bir araya gelebilme dilekleri sonrası yazı ve programlarına döndüler.

6 Yorum

 • Yonca Özsandıkçı 15 Ağustos 2011 - 00:05 Reply

  Sevgili Özge,

  Seni tanıyorum, gördüm, sesini biliyorum, belki sana övgüler düzmem normal olacaktır. Ama kendisini sadece yazılarından tanıyıp, görmeden, tanımadan bir insana bu kadar hayranlık ve saygı duyulur mu? Bu arada da kıskandım seni:).

  Sana ve Özdil’e yaşamınız boyu mutluluk huzur ve başarılar diliyorum. Kimbilir belki birgün, senin gezilerinde benim de sevgili Yılmaz Özdil’i tanıma şansım olur ne dersin? 🙂

  • ozgeersu 15 Ağustos 2011 - 00:19 Reply

   Sevgili Yonca,

   Benim hayran olduğum birinin de benim yaptıklarıma hayran olması çok güzel bir duygu. Kendisini bir de tanısan. Alçakgönüllüğü, zekâsı ve centilmenliği… Ülkemizin nasıl insanlara gereksinimi var, çok daha iyi anlardın… Kimbilir belki çok güzel bir gezide misafirimiz olur.

 • Bora Ünsal 22 Ağustos 2011 - 21:46 Reply

  Merhabalar,

  Yılmaz Özdil’e hediye ettiğiniz içinde o güne dek yapılmış bütün Laterna programlarının yer aldığı Audio Podcast Dvd’ye ben de sahip olabilir miyim?

  Saygılarımla,

  • ozgeersu 23 Ağustos 2011 - 07:06 Reply

   Sevgili Bora,

   Elbette. Aslında her programın yanında “indir” bağlantısı var, Dvd’yi beklemeden hepsini mp3 olarak indirebilirsin. Ama Dvd’de istersen bana lütfen adresini (snail-mail) gönderir misin?

   • Bora Ünsal 30 Ağustos 2011 - 22:41 Reply

    Özge Bey,

    Tekrar selamlar. Mesajımı yazdıktan sonra fark ettim ”indir” bağlantısını. Dediğiniz gibi programların olduğu sayfadan hepsini afiyetle bilgisayarıma indirdim, harika bir arşiv oldu. Şimdi arabada istediğim zaman, özellikle trafikte büyük bir keyifle dinliyorum programlarınızı.

    Çok teşekkürler. Saygılar, sevgiler.

    • ozgeersu 31 Ağustos 2011 - 14:08 Reply

     Sevgili Bora,

     Laterna, paylaştığımız ortak bir mutluluk. İnşallah uzunca bir süre de devam eder.

     Selam ve Sevgiler

  YORUM YAP

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.