ÖZGE ERSU İLE LATERNA İSTANBUL

13.843 • 29 Mayıs 2011 • Laterna Programları • 15.058 GÖRÜNTÜLEME

GİDEMEDİĞİNİZ YERLERE VE YAŞAMADIĞINIZ ZAMANLARA RUHUNUZU GÖTÜREN TÜRKİYENİN EN SEVİLEN BOL ÖDÜLLÜ MÜZİKAL BELGESELİ

ÖZGE ERSU ANLATIMI · ANILARI · BİLGİLERİ VE ŞARKILAR EŞLİĞİNDE

Orhan Veli Kanık · Zülfü Livaneli · Leman Sam · Robert ‘One Man’ Johnson · David Castle · Müşfik Kenter · Teoman · Marc Arian · Dario Moreno · Erol Evgin
Edip Akbayram · Ümit Yaşar Oğuzcan · Grup Gündoğarken · Mazhar Fuat Özkan

01:17′:55″ · 128 Kbps Joint Stereo  · Director’s Cut ⓘ

12 Yorum

 • Gül Kaya 9 Ağustos 2011 - 19:29 Reply

  Sevgili Özge;

  Keşfettiğim andan itibaren yani 2010 Kasım’ından beri bir Özge Ersu ile NTV Radyo Laterna programı hayranıyım. Tüm programlar birbirinden güzel, özel ve şiirsel. Herkesin bir özeli vardır şüphesiz; benim için ise o İstanbul özel programıdır. Bu programda ben kendimi buldum: İstanbul benim evim, ailem, sevdiğim, özlemim, kavuşmalarımım, heyecanlarımım, hayal kırıklıklarım, acılarım, umutlarım…

 • Sedef Gürsoy 10 Ağustos 2011 - 17:06 Reply

  Çocuklarımız arasında nasıl bir ayırım yapamazsak, ben de Laterna programları arasında bir ayırım yapamıyorum ama İstanbul bir başka. Her duyguyu içimizde sonuna kadar hissettiren bir bölüm. Bazen kelimeler kifayetsiz kalıyor işte. Tekrar tekrar eline, yüreğine sağlık… Yeni siten muhteşem olmuş.

 • Ahmet Barış Işıtan 13 Ağustos 2011 - 09:31 Reply

  Benim gibi gezmeyi seven, fotoğraf aşığı ve etnik müzik sevdalısı birisi için Laterna biçilmiş kaftan. Kendi kendime program kayıtlarına nasıl ulaşabilirim diye düşünürken, aradığımı burada buldum. Programın aynı kalitede dünya turunu bitirmesi bir Laterna dinleyicisi olarak en önemli dileğimdir… Ayrıca yayınlamış tüm program kayıtlarına siteniz üzerinden ulaşmayı umuyorum. Dilinize ve gönlünüze sağlık Özge Ersu…

  • ozgeersu 13 Ağustos 2011 - 12:56 Reply

   Değerli Dostum,

   Güzel sözlerin için teşekkür ederim. Ben dünyayı dolaşmayı bitiremedim, herhalde programla sonuna gelmeye çalışmak olanaksız… Ama düşünüş yolunu sevdim. If there is a wish… Fırsat buldukça yeni programları da ekleyeceğim.

   Senin gibi tüm Laternaseverlerin de kulaklarına sağlık… Bir gün bir coğrafyada buluşabilmek dileği ile.

 • Fatih Salihoğlu 23 Ağustos 2011 - 12:16 Reply

  İstanbul’da güzel bir yaz gecesinde evime gitmek üzere bindiğim otobüste mp3-çalarımın cızırtılı radyo frekansları arasında gidip gelirken, daha önce kaydettiğim radyolar arasında yer alan Ntv Radyo’dan yine çok güzel sesler geliyordu ama bu sefer çok daha farklı şeyler anlatıyordu. Dinledim, dinledim, dinledim…

  • ozgeersu 23 Ağustos 2011 - 17:56 Reply

   Norveç Sognefjord’da, soğuk bir kış gecesinde, programı kaydetmek için hazırlık yaptığım otel odasında, mikrofonumun cızırtısız titreşimleri arasında gidip gelirken, farklı bir şeyler anlatayım dedim. Konuştum, konuştum, konuştum…

   Düşündüm. “Belki”, dedim içimden… “Genç bir İstanbul’lu, güzel bir yaz gecesinde evine gitmek üzere bindiği otobüste mp3-çalarının cızırtılı radyo frekansları arasında gidip gelirken, daha önce kaydettiği radyolar arasında yer alan Ntv Radyo’dan yine çok güzel sesler gelmesine rağmen, farklı bir şeyler dinlemek ister. Dinlesin, dinlesin, dinlesin…”

 • Erdem Dikkaya 18 Kasım 2011 - 23:23 Reply

  Sizi dinlemek ne kadar keyif verici. Dinlerken beni de alıp götürüyorsunuz. Sağlıkla kalın ve sağlıkla gezin.

  • ozgeersu 29 Mayıs 2017 - 13:20 Reply

   Sevgili Erdem Bey,

   Çok teşekkürler, inşallah birlikte, sağlıkla…

 • Eylem Taşdemir 21 Ocak 2012 - 17:10 Reply

  Son altı ay içinde keşfettiğim ve programlarını kaçırmamak için pazar günlerimi dizi film sevdalısı kadınlar gibi boşalttığım programın yapımcısı
  Sevgili Özge Ersu,

  Yüreğinize sağlık diliyorum. Bir programda arayabileceğim herşeyi Laterna’da buluyorum. İnsanın kendini şımartmak için yediği çikolata tadında bir program yapıyorsunuz, tebrikler.
  Tam da bu yüzden Laterna’nın zamanı yakalamakta zorlandığımız cumartesi günü yerine, keyifle dinleneyeceğimiz pazar gününe alnması daha iyi olur diye düşünüyorum.

  Sevgiler

  • ozgeersu 28 Ocak 2012 - 07:01 Reply

   Değerli Dostum,

   Dinleyicilerimizden, bana yazanların hepsi çok hoş ve ilginç mesajlar gönderiyorlar. Sizinki de bunlar arasında, çok güzel belirtmişssiniz beğeninizi. Programı hazırlarken, sizlerin radyonun sihrinin ucunda olduğunu bilmek o kadar değişik bir duygu ki… Tüm yorgunluğum gidiyor. Teşekkür ederim güzel sözlerine, senin de kulaklarına sağlık.

   Sevgi ve Selamlarımla

   (Sosyal Medya’da daha etkili bir bağlantı içinde olabilmemiz için Facebook ve Twitter’dan eklerseniz sevinirim.)

 • Turgut Bozan 11 Mayıs 2012 - 09:19 Reply

  Özge Bey,

  Harika bir program yapıyorsunuz. Kaçırıp dinleyemediğim programları nereden bulabilirim? Eski kayıtlarınıza ulaşabilir miyiz?

  • ozgeersu 29 Mayıs 2017 - 13:18 Reply

   Sevgili Turgut Bey,

   güzel sözlerinize çok teşekkür ederim. Bana posta adresinizi yollarsanız, size tüm programların olduğu bir Data-Dvd gönderebilirim.

   Saygılar

  YORUM YAP

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.