Yenilendik! Yarınlardan Umutluyuz, Davetlisiniz

1 • 4 Haziran 2014 • Sosyal Sorumluluk • 1.163 GÖRÜNTÜLEME

03

Umut Çocukları Derneği, Bakırköy İstanbul
Fatih Aydın & Ferhat Şahin

Değerli Dostlarım,

Planet Turizm‘in sahibi sevgili Fatih Aydın, yaklaşık bir yıl önce daha önceden de yürüttüğü, çoğunu kamuoyu ile paylaşmadığı sosyal sorumluluk projelerine çok büyük ölçekli birisini daha ekledi. Yalnız maddi değil, manevi açıdan da büyük bir çalışma, fedakârlık ve yorgunluk oldu ama, sonucu da o derece, hatta belki çok daha fazla bir mutluluk olarak geri dönüyor artık…

Bildiğiniz gibi devlet tüm gücü ile kimsesiz ya da sokaktaki çocuklarımıza olanaklar sunmaya çalışsa da, yeterliliği her zaman tartışılıyor. Bunun yanısıra on sekiz yaşına gelen çocuklarımız zorunlu olarak diğer küçük kardeşlerine yer açmak için bu kurumlardan dışarı çıkmak zorunda kalıyorlar. En kritik dönemeçlerden birisi de burada işte. O yaşa gelmeden bu kardeşlerimize bir meslek öğretebilmek, bir yetenek kazandırabilmek ya da var olanı açığa çıkarabilmek, belki bir, birkaç yabancı dil öğretmeye çalışmak, güzel sanatlarla tanıştırmak ve amatör ya da profesyonel olarak belirli yönlerde ilerlemelerini sağlamaya çalışmak gerekiyor.

Ama bunun için insanca yaşanabilecek, öğrenim görülebilecek ve yılların rahatça geçirilebileceği bir yer, bir kurum, bir dernek gerekmiyor mu?

01

İşte, kendisi de aynı koşullardan geçen, aynı zorluklardan gelen bir başka dostumuz sevgili Ferhat Şahin yıllar önce kurulan Umut Çocukları Derneği‘ne 2011 yılında başkan oldu. O yıldan sonra derneği elinden geldiğince geliştirdi, belirli bir noktaya getirdi. Ne yazık ki ulusal duyarsızlığımız, görmezden gelmeye çalışma kolaylığımız Şahin için de bu yolları ve yılları zor, uzun kıldı.

Ne zamana dek? Benim sıklıkla kullandığım söylem ile ‘yaşamın tabelâları’ sevgili Fatih Aydın ve Umut Çocukları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Şahin‘i buluşturana dek.  İşte o günden sonra ‘ucundan tutmak, taşın altına elini sokmak’ hiç demeyelim, sevgili Fatih Aydın o taşların olduğu dev küfeyi sırtladı ve kar kış, gece gündüz demeden sevgili Ferhat Şahin ile uzun soluklu bir yürüyüşe başladı.

02

Bu süreçte biz kendisine arasıra acentada görüşemediğimiz, ulaşamadığımız için şaka yollu kızdık. Ailesi şaka yollu kızdı, eve çok geç ve yorgun gelip sabah erkenden çıktığı için. Arkadaşları, kendilerini ihmal ettiğini düşündüler. Öyle değildi elbette… Geçin işin gerçekten dudak uçuklatacak büyüklükteki maddi yardım bölümünü. Kafaca, ruhça ve tüm maneviyatı ile, sıkılmadan, bıkmadan, geri adım atmadan, bizim kendisine takıldığımız ünlü ‘kafasını hızlıca karşıyıp, kaşlarını yukarı kadırarak düşündüğü, çözümler ürettiği’ o zorlu zamanlardan sonra bugün tüm tablo bambaşka…

04

İş bittiğinde, eser ortaya çıktığında destek verdiğini söyleyen çok olur. Ama gerçek ve sessiz destekçiler, kendilerinin yanısıra derneğin onarılması, döşenmesi ve donanımının sağlanması aşamalarında hiçbir yardımdan kaçınmayan dostlar, kişi ve kuruluşlardı. Onları da içten teşekkürlerle anmamız gerek.

Değerli Dostlarım,

Bu zor ve uzun soluklu yürüyüşte dik yokuş bitti. Umut Çocukları Derneği şimdi geleceğe büyük bir güven ile bakıyor, fazla söze gerek yok. Gerçi yapılacak, yapılması gereken çok şey var ama Ferhat Şahin ve Fatih Aydın dostlarımız sizden çok fazla bir şey istemiyorlar.

05

Lütfen ekli davetiyeleri bir kez okuyun, zamanınız varsa bu Cumartesi, yani 7 Haziran 2014 tarihinde 13:00 ile 18:00 arasında Umut Çocukları Derneği‘nin Bakırköy‘deki adresine uğrayın. Eski durumunu bilemeyecek olmanıza karşın, yapılmış olanları görmenizi çok istiyor yöneticlerimiz ve çocuklarımız… Ha, ‘Ben de şunun ucundan tutsam mı?’ derseniz, kimse hayır demez ama öncelikli olarak bu güzel açılışta bulunmanız, belki daha sonra çevrenizde bir farkındalık başlatmanız da son derece önemli…

06

Sinemaya bir sonraki Cumartesi gitseniz? Halı sahası maçınızı hafta ortasına atsanız? Ya da ‘Bu hafta sonu ne yapsak?’ diye düşünmek yerine bu huzurlu saatlere katılsanız? Ayrıca, başkaca bir davetiyemiz yok. Belirlenen saatler arasında lütfen istediğiniz arada gelin, istediğiniz kadar dostunuzu da getirin, buluşturun dernek ile. Davetimiz, davetiyemiz işte bu satırlardır.

Herkes sizi bekliyor. ‘Ben gelemiyorum, işim var, yer uzak, trafik, bir başka şehirdeyim, bir başka evrendeyim!’ diyorsanız, o zaman sizi bu güzelliklere yakınlaştıralım. Desteğiniz sadece ‘bir tık’ ötede.

Bağışlarınız için

Yapı Kredi Bankası Taksim Gümüşsuyu Şubesi
Şube Kodu 276
Hesap No 69298035
IBAN TR500006701000000069298035

İş Bankası Taksim Şubesi
Şube Kodu 1052
Hesap No 759355
IBAN 590006400000110520759355

Selam, Sevgi ve Saygılarımla
Özge Ersu

08

07

09

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.