İnsan Ölçeğinde Şehir Meydanları Konferansı

0 • 21 Kasım 2013 • KONFERANS • 803 GÖRÜNTÜLEME

ÖZGE ERSU KONFERANSLARI
İstanbul Teknik Üniversitesi – Mimarlık Fakültesi

• Kentsel Bağlamda Mimari | İnsan Ölçeğinde Şehir Meydanları
• Theories of Architectural Design | Human Scale Town Squares

Değerli Dostlarım,

Tüm çalışmalarıma esin kaynağı olan yoğun yurtdışı gezilerimden zaman ve fırsat buldukça bildiğiniz gibi radyo yayınlarımın yanısıra konferans, sunum, söyleşi ve dinletilerime ağırlık veriyor,  dünya çocuklarından müziğe, safarilerden buzullar ve kutup coğrafyalarına kadar uzmanlaşmayı hedeflediğim farklı konularda birikimlerimi paylaşmaya özen gösteriyorum.

9 Aralık 2013 Pazartesi günü yine son derece keyifli bir gün olacak benim için. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi‘nin değerli öğrencileri ve geleceğin mimarları ile buluşacağım.

‘Mimari Tasarım Teorileri’ dersi çerçevesinde, ‘İnsan Ölçeğinde Kent Meydanları’ konusunu işleyerek, dünyanın değişik bölgelerindeki gözlemlerimi, deneyimlerimi paylaşacağım bu bir buçuk saat boyunca özellikle bu önemli sosyal alanların yatırım öngörülerini, işlevlerini, kullanılabilirliklerini ve mimari yönlerini anlatacağım.

Elbette değerli öğrencilerimiz için Pekin Tiananmen‘den Paris Charles de Gaulle Etoile‘a, Roma Piazza Venezia‘dan Madrid Puerto del Sole‘a, Mexico City Zócalo‘ya, New York Lower Manhattan‘dan Johannesburg Hillbrow‘a dek aslında tüm bu parametrelerin ‘insan ölçeğinde’ nasıl değerlendirildiğini, kullanıldığını, olumlu ve olumsuz yönlerini konuşacağız.

Bu şansı bizlere tanıyan, içeriğin saptanmasından genel akışa dek benden akademik desteğini esirgemeyen Doçent Doktor Elmira Gür Hanımefendi’ye, bu buluşmayı olası kılan İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi yönetimine hepinizin huzurunda teşekkür ederim.

YORUM YOK

YORUM YAP

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.