ÖZGE ERSU TURİNG VE OTOMOBİL KURUMU KONFERANSI

0 • 8 Şubat 2015 • KONFERANS • 849 GÖRÜNTÜLEME

ozge-ersu-konferans-turing-2015

Özge Ersu 2014 – 2015 söyleşi, sunum, seminer ve dinleti çalışmalarına, İstanbul Turing ve Otomobil Kurumu’nun  daveti ile Genel Merkez salonunda vereceği konferans ile devam ediyor.

21 Şubat 2015 Cumartesi Dünya Rehberler Günü’nde Turing Seyrantepe Genel Merkez Salonu’nda kırk dakikalık iki bölüm olarak gerçekleşecek konferans ücretsiz ve sınırlı sayıdaki dış davetlilere açık. Turing üyeleri ve davetliler dışında konferansa katılmak isteyenlerin Turing yetkilisi Burcu Tezcan’a (burcu.tezcan@turing.org.tr) kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Yaklaşık otuz senelik turizm ve müzik birikimine son yıllarda belgesel radyoculuğu da ekleyen turizmci, profesyonel turist rehberi, müzik tarihçisi, radyo belgesel yapımcısı, sunucu ve gezi yazarı Ersu, ‘Özge Ersu Konferansları’ serisinin bu bölümünde, kendine özgü sunumu ile kurumun seçkin davetlilerini ve kurumdan burs alan öğrencilerini ağırlayacak.

Her tekrarda değişen içeriği ile büyük ilgi gören, dünya üzerindeki ilginç olayları, yerleri, insan davranışlarını, müziği ve daha bir çok konuyu içeren ‘80ksen Dakikada Dünya Turu’ katılımcıları etimolojik ayrıntılardan mimari harikalara, tarih ve coğrafyadan sosyal yaşama dek kısa bir sürede adeta dünya turuna çıkartıyor.

Özge Ersu’nun 2014 – 2015 konferans dönemi çalışmaları arasında Brezilya’da Arven, New York’ta Htc Türkiye, Küba ve Lapland Kuzey Kutup Dairesi üzerinde Signature Collection konuklarına verdiği gezi sunumları yer alıyor.

Ayrıca Sağlık Sigortacıları Derneği Sas-Der Antalya Kongresi, Kalid Vakfı Salı Sohbetleri, Microsoft Türkiye Summer School, Bursa Uludağ Üniversitesi ve yine Turing İstanbul’da ‘80ksen Dakikada Dünya Turu’, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi’nde ‘Bir Dünya Müzik’, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ‘Belgesel Radyoculuk’ ve ‘Coğrafi Yazılar’, Junior Model United Nations programı çerçevesinde ‘Dünya Çocukları’ verdiği diğer konferanslar arasında.

Özge Ersu, çalışmalarına yoğun gezi programlarındaki sunumlarının yanısıra, değişik kuruluşlarda ve üniversitelerde vereceği konferanslarla devam edecek.

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.