Özge Ersu Skf Fotoğraf Yarışması Ödül Törenini Sunuyor

0 • 5 Kasım 2013 • Sunuculuk • 1.437 GÖRÜNTÜLEME

SKF Türk 11. Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni
MÜZİSYENLER

7 Kasım 2013 Perşembe, 19:00-22:00
Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi Sergi Salonu

Hong Kong ve Singapur gezisini tamamlayarak 7 Kasım 2013 Perşembe günü sabaha karşı Türkiye’ye dönecek olan Özge Ersu, SKF Türk tarafından on birincisi ‘Müzisyen’ konulu olarak düzenlenen fotoğraf yarışmasının ödül törenini kendine özel performansı ile, geniş arşivinden seçtiği müzikler eşliğinde 19:00 – 22:00 arasında Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi‘nde sunacak.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun iki yıldız ile en prestijli organizasyonlar arasında değerlendirdiği yarışmanın jürisi tarafından özel olarak seçilen yirmi yedi eser ve üç adet ödüllü fotoğrafın da sergilendiği özel salondaki açılışı, yarışmanın tüm aşamalarında büyük emeği olan Koordinatör Halûk Genç yapacak ve sonrasında SKF Türkiye Genel Müdürü Mahmut Işıkara kürsüye davet edilecek.

Açılış konuşmaları sonrası sahne alacak olan Özge Ersu, önce serginin konusu olan müzisyenler üzerine kısa ve ilginç bilgiler verecek. Müzikten fotoğraf sanatına uzanan sohbetinde, yarışmada jürinin seçtiği eserlerden alıntılar yaparak, fotoğraflara konu olan enstrümanları, müzisyenleri, müzik türlerini kendi birikimi ve tarihteki ilginç olaylar ile bağdaştırarak bağlamadan ney yanığına, aryalardan Paganini’nin keman tellerine, Mehteran davullarından klasik müziğe kadar uzanan hoş anekdotlarla süslerken, bu keyifli sohbetlere kendi seçtiği küçük şarkılar da ekleyerek davetlileri adeta zaman tünelinde müzikal bir yolculuğa sürükleyecek.

Daha sonra başlayacak törende Ersu, kazananları sahneye davet ederken, ödül alan fotoğraflarla ilgili performansına devam edecek. Ödüllerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi sonrası gece, yine kendi özel arşivinden seçilmiş müzik yayını eşliğinde 22:00’ye kadar devam edecek.

YORUM YOK

YORUM YAP

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.