ELVEDA BERKANT AĞABEY

1 • 2 Ekim 2012 • ANILAR • 2.471 GÖRÜNTÜLEME

Elveda Berkant Ağabeyim

 

Sevgili Berkant Ağabey,

Seninle “çok kısa süreliğine” de olsa yollarımız kesişmişti, belki anımsarsın. Ben henüz dört yaşımda iken, bir Blues davulcusu olabilmek aşkı ile yanıp tutuşuyordum. Ama Samsun’dan kaçıp gitmek, kurtlar sofrasında o yaşta kariyer yapmak kolay değildi.

Senin 19 Mayıs 1969 yılında Samsun’da Yaşar Doğu Spor Salonu’nda verdiğin konsere o zamanlar menajerliğimi yapan babam Ercan Ersu ile katılmıştık. Konserin sonrası sahneye çıkıp, sana bir buket çiçek hediye etmiş ve hayallerimden söz etmiştim.

Sen de, “Özge, sana turizm ve radyo kariyeri daha uygun, hem önce anaokulunu başarılı bir derece ile bir bitir bakalım, sonra ilgileniriz” demiştin.

Yolumuz seninle tekrar 14 Şubat 2010 Cumartesi ”Sevgililer Günü’nde kesişti. Ntv Radyo Laterna’da yaptığım özel programda, senden söz etmiş ve ölümsüz Samanyolu şarkının hikayesini anlatmıştım.
http://www.ersu.net/laterna/sevgililergunu-2010
08:00 ve 14:00. dakikalar arası

Allah rahmet eylesin sevgili Berkant Akgürgen ağabeyim… Yolumuz seninle kimbilir, belki yanına geldiğimde kesişir yine. Yüzündeki o kocaman gülümseme, oralarda da hep devam etsin… Seni hep böyle sevgiyle anmamızı isterdin…

Bizleri sual edecek olursan, hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamaya devam ediyoruz ne yazık ki. Senin yolun açık olsun, ışık olsun.

Küçük Kardeşin Özge Ersu

(Soldan Sağa Ayakta: Berkant, Özge Ersu, Ercan Ersu)
(Foto Işık – Tel: 3663, Samsun) — at Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu.

1 Yorum

 • Gülsevil Can 2 Ekim 2012 - 13:22 Reply

  İlk olarak Hülya Koçyiğit-Ediz Hun’un ‘Samanyolu’ filminin müziği olmuş. Metin Bükey bestelemiş. Sonrasında müzik çok tutunca Metin Bükey, Teoman Alpay’a gitmiş, hemen yakındaki bir meyhaneye oturmuşlar ve peçetenin üzerine sözleri yazmış Teoman Alpay. Ancak ‘Samanyolu’ sözcüğü müziğe uymadığı için parça söylenirken sözlerde yer almamış. Timur Selçuk’un söylemeyi kabul etmediği şarkıyı Vasfi Uçaroğlu’nun solisti Berkant seslendirmiş. İyi de etmiş, hepimizin hücrelerine kadar işlemiş sözleri ile, yorumuyla.

  Güneş sistemimiz, mavi gezegenimizle birlikte içinde iki yüz – dört yüz milyar yıldız bulunan ve diğer milyarlarca galaksiden biri olan Samanyolu adına yaraşır bir şarkı ile de sonsuzluğa aday olmuş gibi. Sevgili Berkant, uğurlar olsun, ışık içinde olasın.

  Sevgili Özge, diğer programların gibi büyük bir emekle, sevgiyle, zihin ve yüreğin bir olduğu algıyla, ezberbozucu anlayışla hazırladığın bu bölüm de insanlara ışık oluyor. Yolun açık,aydınlık olsun.

  Selam, Sevgi ve Saygılarımla

 • YORUM YAP

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.