TÜRK HAVA YOLLARI NİCE OFİSİ TELEFONUNU BİR AÇIN YAHU!

0 • 22 Eylül 2011 • Azarlama Müdürü • 1.996 GÖRÜNTÜLEME

Daire Başkanlığımızda bu hafta Türk hava Yolları Nice Côte d’Azur Havaalanı Ofisi’ni ağırlıyoruz.

 

Aslında sözümüz ofiste çalışanlara değil, oradaki telefona. Çünkü telefon, otomatik olarak, arandığında, ahizesini kendisi kaldırmalı ve uygun olan çalışanlardan birinin kulağına hemen gitmeli. Eğer telefon bunu yapamıyorsa, çalışanların suçu olamaz.

Neyse. Bursa Cumalıkızık eteklerinden topladığım kızılcık sopasını önce kuruttum, sonra da üç gün şişmesi için tuzlu suda bıraktım. Şimdi kullanılmaya ve sıcak servis edilmeye hazır. Alalım elimize, gidelim ofise.

Biliyorum… Yıllar sonra Türk hava Yolları Nice Côte d’Azur Havaalanı’nın +33493214479 numaralı telefonu açılacak ve üzerindeki örümcek ağları ve tozlar üflenecek. Ama belki de (kullanılmamaktan dolayı) kaynamış, yapışmıştır. Genede yaklaşık 40-50 kere (neredeyse haftada bir) ‘uçuş saatlerinde’ arıyorum ama bir kere bile açıldığını görmedim. On dakikalarca çalan bir telefona, bir merak edip bakılmaz mı yahu? Havaalanı santral görevlileri bile bıkmış. Aman bana ‘Uçuş günleri ya da saatleri yoğun olur’ demeyin. Dünyadaki neredeyse tüm Thy ofislerini aramışlığım vardır. Hiçbirinde bu kadar umarsızlık yok.

Ha bu arada belirteyim:

– Thy Nice uçuşları her zaman en pahalı rotadır ve yılın hiçbir zamanı ucuzlamaz.

– Kadro öylesine genişledi ki, neredeyse bir ordu var artık alanda.

– Ofis te yetmediğinden, yan taraftaki iki ofis te satın alındı, Havaalanı D4 kapısı bölgesinin neredeyse boylu boyunca tamamı ‘Globally Ours!’

Ama bu telefon numarası ‘Globally Sucks!’

Ofisin bir müdür, bir çalışan tarafından yönetildiği, haftada iki-üç uçuşun olduğu, her telefonun açılıp, yolcunun her derdi ile ilgilenildiği on sene önceki güzel zamanları özlüyorum…

Özge Ersu

Azarlama Müdürü
Fırça Daire Başkanlığı

2 Yorum

 • Ömür Kahraman 25 Eylül 2011 - 16:03 Reply

  Özge’ciğim,

  Kalemine, yüreğine sağlık. Ne diyeceğimi şaşırdım. İçi beni dışı seni lafını hatırlattı bana..

  Büyüyor şirketimiz ama 10 sene öncesini özletiyorsa, durup düşünmeliyiz. Duyması gerekenlerin duyması ve güzel şeylerin yapıldığının paylaşıldığı güzel günleri de umarım görürüz.

  Sevgiler,

  Ömür

  • Özge Ersu 25 Eylül 2011 - 16:09 Reply

   Sevgili Amirim,

   Bizim özlemimiz sadece açılan telefonlara. Yoksa, yapılmış olanları ve başarıları görmezden gelmek doğru değil. Amacım, okyanusu geçerken derede boğulmamamızı sağlayacak küçük dokunuşlar…

   İnanıyorum ki şimdi Türk Hava Yolları Nice alan ofisi de kömürlü telefonu bırakıp, modern bir pbx hatta geçmiş, telesekreterini kurmuş ve birkaç ek hat daha almıştır. Çalışma saatleri içinde ne zaman arasak, yanıtlıyor olacaklardır.

   Hassasiyetine teşekkürler. Keep up excellent work!

  YORUM YAP

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.