YİNE ÇOK AYIP ETTİN TÜRK HAVA YOLLARI!

0 • 18 Kasım 2012 • Azarlama Müdürü • 1.014 GÖRÜNTÜLEME

Yine Çok Ayıp Ettin Türk Hava Yolları!

Türk Hava Yolları’nın Yeni Kampanyası ‘Zero to Hero’ bence çok yanlış! hemen düzeltilmeli!

Kimin akılları bunlar merak ediyorum! İsmi de kendileri ‘bulmayıp’, İngiliz ve Amerikan edebiyatlarında çokça kullanılan bir tanımdan (ç)almışlar. Asıl anlamı, ‘sıfırdan büyük başarılar yakalamak, çok -alttan- gelip kendi konusunda en yükseğe çıkıp kahraman olmak’ olarak özetlenebilir. Ekonomide uçanlar ‘sıfıra’ (Zero) mı layık görüldüler yani? Bravo! Normal (normal ne demekse) yolcularına ‘regular guy’ nitelemesini uygun görmesi ne derece doğru? Irregular olanlar nasıl oluyor merak ettim.

https://www.facebook.com/turkishairlines/app_364917606889365

Alt tarafı bir tane ücretsiz New York bileti vereceksin. Amaç, uçak içindeki en güzel hikayeyi yakalamak ya da başka bir şey olsa da, farklı bir yarışma teması kullansana? Tüm yaratıcılık ve bunlara dökülen onca paranın karşılığı SIFIR mı? Bir taraftan Lufthansa’yı satın alabilme vizyonun olacak, diğer taraftan böyle iletişim kazaları yaşayacaksın!

Kuruluşun medya ilişkilerini yöneten ve (dijital) pazarlamalarını oluşturanların o önünde saygıyla eğiliyor ve mübarek ellerinden öpüyorum.

Özge Ersu

Azarlama Müdürü
Elite Plus (Sıfır)TK 001714487

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.