ÖZGE ERSU GURME İÇERİKLİ YAZILARI İLE
MUTFAK MAGAZİN DERGİSİNDE

0 • 4 Kasım 2017 • HABERLER • 500 GÖRÜNTÜLEME


 

Değerli Dostlarım, Dinleyicilerim ve Okurlarım,

Sizlere bir süredir içinde yer aldığım harika bir projeden, gastronomi ve gurme odaklı içeriği ile Türkiye’de konusunda en önde gelen yayınlar arasında yer alan Mutfak Magazin dergisindeki yazarlığımdan söz etmek istiyorum.

Bir süre önce başladığımız bu iş birliğinden, benim neredeyse aralıksız gezi ve konferanslarım, yayın ekibimizin de Gastronomist ve benzeri etkinliklerdeki yoğunlukları nedeni ile söz etmeye ancak sıra gelebildi, böylece ben de sizleri bilgilendirmek için kasım ayı başındaki bu keyifli Cumartesi gününü seçtim.

Çok zor beğenen biri olarak, iki ayda bir çıkan, tasarım ve baskı kalitesi ile çok beğendiğim Mutfak Magazin’i son derece uygun fiyatı ile tüm gazete ve dergi satış noktalarında kolaylıkla bulabileceğinizi de belirtmek isterim.

Ünlü şeflerin, şarap markası sahiplerinin, gastronomi kuruluşu direktörlerinin, mutfak akademisi, gurme pastane ve  et restoranları kurucularının,  mutfak derneği başkanlarının, ikram servisi yatırımcılarının, gıda danışmanlarının, kahve, yiyecek ve içecek uzmanlarının yer aldığı böylesine önemli ve güçlü bir yazar ekibinde, düzenlediğim gastronomi temalı gezilerimle, radyo belgesellerimde sıklıkla anlattığım gurme deneyimlerimle, turizm uzmanı, gezi yazarı ve profesyonel rehber kimliğimle yer almak benim için de son derece prestijli ve keyifli.

Öncelikle tüm bu sürecin ortaya çıkmasını sağlayan Ntv Teknik Operasyon Müdürü değerli dostum Cengizhan Kocahan’a, iş birliğimizdeki süreçte yazılarım konusunda tüm tatlı kaprislerimi anlayışla karşılayan Editör Zafer Akkaş Beyefendi ile Reklam Satış Direktörü Melis Erol Hanımefendiye, Mutfak Magazin’in tüm ekibine ve elbette yayınlarımıza büyük ilgi gösteren tüm değerli okurlarıma içtenlikle teşekkür ederim.

İçeriğime gelince…

· Haziran – Temmuz 2017 tarihinde çıkan sekizinci sayıda Bolonez Sosun Gerçek Öyküsü · Ragù Alla Bolognese’i anlatmıştım. Bu yazımı derginin Internet sitesinden okuyabilirsiniz.

· Raflarda olan dokuzuncu Ağustos – Eylül 2017 sayısında ise değişik ülkelerdeki şarap bölgelerine düzenlediğim gurme temalı gezilerimde sık sık gittiğim ‘Dünyanın En Güzel On Şarap Rotası’nı yazdım.

· Ekim ve Kasım ayında sizleri çok değişik bir yolculuğa çıkarttım. Şarabın tüm tarihçesini anlattığım, ayrıca konuyu destekleyen ilginç bilgilere de yer verdiğim bu çalışmamı çok yakın tarihte yayınlanacak olan yeni sayıda bulabilirsiniz.

· Bu yılı ise yine son derece ilginç bir yazı ile kapatmak istiyorum. Çok sevdiğim, Kasım ayı boyunca yine her tarafını ayrıntılı olarak gezeceğim, Ocak 2018’de de sıklıkla bulunacağım dünyanın harika coğrafyalarından Vietnam’ın az bilinen mutfağını, taze ürünleri başta olmak üzere tüm özelliklerini, hepsinden önemlisi kullandıkları ürünlerin arkasındaki derin felsefeyi ve son olarak içerik açısından rahatsız edici olsa da genelde kırsal kesimde yaşayanların küçük bir bölümünün köpek eti yeme alışkanlığını ayrıntıları ile anlatacağım.

Mutfak Magazin’in sözünü ettiğim özgün içeriğine, güzel görsel tasarımına, tüm yazar, yönetici, editör ve teknik ekibin isimlerine, duyurulara www.mutfakmagazin.com bağlantısını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gurme içerikli diğer yazılarımda sizlerle birlikte olmak üzere, ilginize ve değerli yorumlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Selam, Sevgi ve Saygılarımla

Özge Ersu

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.