ÖZGE ERSU LATERNA PROGRAMI İLE 2011 TUREB ÖDÜLLERİ SÜRELİ YAYINCILIK DALINDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ ALDI

0 • 16 Nisan 2012 • HABERLER • 883 GÖRÜNTÜLEME

2004 yılından beri her sene prestijini artırarak 21 Şubat Dünya Rehberler Günü’nde gerçekleştirilen, Türkiye’nin Turizm Oscarları olarak anılmaya başlayan ve bu yıl dokuzuncusu verilen TUREB Ödülleri, Tanıtım, Sürdürebilirlik, Konukseverlik, Otantiklik ve Turizm Eğitimi alanlarında dağıtılıyor. Ödüller, Türkiye’nin tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımında önemli bir görev üstlenen Profesyonel Turist Rehberleri aracılığı ile kamuoyunun dikkatini kültür mirasının önemi, korunması ve sürdürülebilir turizm konularına çekmek amacıyla veriliyor. Belirlenen süre boyunca sadece turizm profesyonelleri değil, isteyen herkes Internet üzerinden açık oy kullanabiliyor ve sonuçlar Seçici Kurul’un son kararı vermesinde etkili oluyor.

İlklerin de yaşandığı 2011 Tureb Ödülleri’nin en prestijli dallarından olan ‘Süreli Yayıncılık’ bu yıl en çok oy kullanılan bölüm oldu ve kuruluşundan bugüne dek dağıtılan tüm ödüller için yapılan oylamada ilk kez Laterna ile Özge Ersu rekor düzeyde açık ara ile birincilik aldı.

Özge Ersu 2009 yılında yine Tureb tarafından, ‘Yılın Turizm Yazarı ve Gazetecisi’ Ödülüne layık görülmüş, aynı yıl Dünya Skal Birliği tarafından verilen Skalite Turizm’de Kalite Ödüllerinde ‘Türkiye’nin En İyi Rehberi’ seçilmiş, Vip Turizm’den de 2011 yılında ‘Gümüş Rozet’ almıştı.

Özge Ersu, ödülünü, Laterna’yı dinleyen, çalışmalarını izleyen, gezilerine katılan ve tüm aşamalarda her türlü desteği esirgemeyen tüm dostlarına içtenlikle teşekkür ederek armağan etti.

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.