ÖZGE ERSU İLE LATERNA KIZILDERİLİLER

0 • 15 Mart 2012 • Laterna Programları • 4.017 GÖRÜNTÜLEME

[audio:http://files.ersu.net/indir/belgesel/radyo/ntv/laterna/nevada/kizilderililer.mp3|titles= Özge Ersu © Ntv Radyo Laterna:: Nevada Kızılderililer]

Anılar, bilgiler ve izlenimler eşliğinde
Disney Choir ● White Wolf ● Cherooke Morning ● Paul McCartney ● Ly O Lay Ale Loya ● Roy Harper
Sacred Spirit ● Ry Cooder ● Oriah Mountain Dreamer

01:24′:20″, 127 Mb, 211 Kbps Stereo Mp3 Audio
Director’s Cut (Nedir?)

4 Yorum

 • Arzu Acuner 20 Mart 2012 - 14:44 Reply

  Merhaba,

  Programınızda dinlediğim Dağ Düşçüsü’nün Daveti şiirinin sizin tarafınızdan yapılmış çevirisini çok beğendim! Metni mail adresime yollarsanız çok sevinirim…

  • ozgeersu 30 Nisan 2012 - 00:45 Reply

   Arzu Hanım,

   Bu sözleri Youtube’da altyapısında bir yerli melodisi eşliğinde dinleyebilmeniz için hazırlıyorum, çok isteyen dinleyici dostlarım oldu, yoğunluktan gerçekleştiremedim henüz. Beğeniniz için çok teşekkür ediyorum.

 • Hulya Cetin 8 Ağustos 2012 - 06:37 Reply

  Sevgili Özge,

  Şimdiye kadar dinlediğim Laterna programının bölumlerinden beni en çok etkileyeni Kızılderililer oldu. Müziklerle olan anlatımın beni zaman zaman farklı mekân ve zamanlara götürdü, çoğu kez de hüzünlendirdi.

  Yapılan haksızlıklar ne yazık ki yürek burkuyor. Sondaki şiirin ise muhteşem. Beni tek gülümseten, bir zamanlar keyifle okuduğum, şimdi senin hatırlattığın Teksas, Tommiks ve büyük bir aşkla bağlı olduğum Kaptan Swing oldu, içimden onları tekrar okumak geldi.

  Emeğine ve yüreğine sağlık.

  • ozgeersu 6 Eylül 2012 - 17:28 Reply

   Sevgili Hülya,

   Yanlış hatırlamıyorsam, programımı Amerika – New Jersey’den dinliyordun. Güzel sözlerine çok teşekkür ederim. Evet Kızılderilier çok özel bir bölüm oldu. Doğruları ile, acı veren gerçeklerle… Kaptan Swing’e gelince, eğer yakınlarda yolum Jersey’ed düşerse, size birkaç cilt getirebilirim.

   Selam, Sevgi ve Saygılarımla

  YORUM YAP

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.