ÖZGE ERSU LATERNA PROGRAMI İLE 2011 TUREB TANITIM VE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAYINCILIK ÖDÜLÜ ADAYI

0 • 3 Şubat 2012 • HABERLER • 866 GÖRÜNTÜLEME

 

 

Özge Ersu Ntv Radyo Laterna Programı, oylamanın devam ettiği 2011 Türkiye Rehberler Birliği TUREB Turizm Ödülleri’nde ‘Tanıtım ve Sürdürülebilir Yayıncılık’ Dalında Ödüle Aday Gösterildi

Ntv Radyo’da Laterna’yı hazırlayıp sunan Özge Ersu,  şehirleri, şarkıları ve hikayeleri ile Türkiye’nin en beğenilen radyo programını Panama’dan Avustralya’ya, Endonezya’dan Kanada’ya kadar çok özel bir dinleyici kesimine yaklaşık üç yıl ve üç sezondur aralıksız sunuyor. Laterna’nın başarısının bir bölümünün kendine, kalanının da dinleyicilerine ait olduğunu belirten Özge Ersu, şimdi ‘gidilemeyen yerlere, yaşanmamış zamanlara dinleyenlerin ruhlarını götüren’ Laterna’yı bir ödülle taçlandırma zamanının geldiğine inanıyor.

Mesleğinin aslında Laterna’nın yakıtı olduğunu belirterek, kendisi için en önemli tarih olan 21 Şubat 2012 Dünya Rehberler Günü’nde, artık gelenekselleşen ve her yıl verilen TUREB (Turist Rehberleri Birliği) Ödülleri için, Ntv Radyo Laterna programı ile, ‘Tanıtım, Sürdürülebilir Yayıncılık, Televizyon ve Radyo’ dalında aday gösterildi. Özellikle kalite ve sürdürülebilirlik kavramlarını tüm çalışmalarında temel taşı olarak belirleyen Özge Ersu, anımsanacağı üzere profesyonel rehberlik mesleğinin Oscar’ı sayılan bu ödüllerde, yıllardır yaptığı çalışmalar sonucunda ‘2009 Tureb Ödülleri Yılın Turizm Yazarı’ ödülünü de almıştı. Oylamaya katılmayı arzu edenler aşağıdaki bağlantıdan, her bilgisayardan sadece bir kere olmak üzere oyunu kullanabiliyor.

http://www.tureb.net/tureb2011/default.asp?anket_id=3

Programı dinleyenlere, tanıdıklara iletilecek bu mesaj konusunda Özge Ersu, kendisi için en büyük armağanın dinleyicilerinin program ile ilgili beğeni ve yorumları olduğunu, elbette böylesine bir emeğin de bir ödülle taçlandırılmasının son derece onur verdiğini belirterek, tüm oy verenlere zahmetleri için teşekkür etti.

YORUM YOK

YORUM YAP

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.