NTV RADYO BELGESELİ LATERNA LOS ANGELES VE LAS VEGAS

1 • 31 Aralık 2011 • Laterna Haberleri • 1.832 GÖRÜNTÜLEME

Özge Ersu, Ntv Radyo Laterna Tarihindeki En Uzun ve En İlginç Los Angeles-Las Vegas Programının Montajına Başladı

Haber / Belgesel
Porte Maillot, Paris Fransa
29 Aralık 2011

Yaklaşık üç senedir Türkiye’nin en beğenilen programlarından Ntv Radyo Laterna’yı hazırlayıp sunan Özge Ersu, 2012 yılı Ocak ayı başında yayına girecek olan yeni  programı Los Angeles – Las Vegas’ın montajına, Hindistan Nepal gezisi dönüşü yılbaşı için gittiği Paris’te başladı.

14 Aralık 2011 tarihinde Ntv Doğuş Power Center’da gerçekleştirilen ses kayıtlarını,  programın teknik yönetmeni Selami Bilgiç işleyerek montaja hazır hale getirdi. Yaklaşık sekiz saatlik rekor bir sürede stüdyoda kalan ve aralıksız konuşan Özge Ersu, anons kayıtlarını, çaldığı şarkılar, altyapı müzikleri ve efektler ile,  isteğinin dışında herhangi bir içerik değişikliğine yer vermemek için “Director’s Cut”  adı altında kendisi montajlıyor.

Los Angeles ve Las Vegas programının, şimidye dek yaptığı en uzun yayın olduğunu belirttiği program içeriğinde ayrıca bir çok sürpriz konunun da yer aldığını belirten Ersu, henüz devam eden montajda yaklaşık 6 saatlik bir program öngörüyor. Bu da Ntv Radyo yayın formatında yaklaşık sekiz haftalık, yani iki aylık bir akışa denk geliyor. İçerik üzerine ayrıntı vermekten kaçınan Özge Ersu’nun, şehirleri ve şarkılarının içeriğinin yanısıra verdiği ipuçları arasında

 • Özellikle şimdiye dek kimseye röportaj vermemiş olan dünyaca ünlü müzisyenlerin menejerlerine ulaşarak, bilinmeyenleri ortaya çıkartması
 • Dünyanın üzerinde en çok konuşulan Rock şarkısında imzası olanlarla görüşerek günümüze ulaşmış şehir efsanelerinin tümünü geçersiz kılan bilgilere ulaşması
 • Los Angeles ve Las Vegas’taki dünyaca ünlü müzisyen arkadaşları ile ilgili günümüze dek kamuoyuna yansımayan bilgileri aktarması
 • Ayrıca Los Angeles The Executive Lounge, Las Vegas Hilton Pavillion başta olmak üzere, dünya boks tarihinin en çok konuşulan dünya ağır siklet ünvan maçından ve Mojave Çölü’ndeki Shoshone ve Hualapai kızılderili kabileleri arasından yaptığı canlı yayınlar yer alıyor.

Programın ilk bölümü, 07 Ocak 2012 Cumartesi günü saat 15:10’da Ntv Radyo’da yayına girecek. Ayrıca ilk kez, sadece Facebook üzerindeki ‘Özge Ersu Laterna’ üyeleri ( http://tinyurl.com/6vokc4n ) programın ilk bölümlerini ve sonrasında tümünü yayın günlerinden önce reklamsız ve kesintisiz olarak dinleyebilecek.

2 Yorum

 • Mustafa Aldemir 7 Ocak 2013 - 21:43 Reply

  Ntv radyonun web sitesinde Laterna’nın tüm bölümleri yok. Eski kayıtlara nasıl ulaşabiliriz?

  • ozgeersu 20 Ocak 2013 - 23:34 Reply

   Sevgili Mustafa Bey,

   Kendi kişisel sitem http://www.ersu.net üzerinde (zaten soruyu sorduğunuz yer) tüm programlar bulunuyor. Laterna’yı tıklayabilirsiniz. İster indirebilir, ister dinleyebilirsiniz.

  YORUM YAP

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.