ÖZGE ESU GREASE MÜZİKALİ SUMMER LOVE ÇEVİRİSİ

8.341 • 27 Kasım 2011 • Müzik • 8.664 GÖRÜNTÜLEME

ozge-ersu-grease-muzikali-summer-love-cevirisi

Özge Ersu kendisine gelen teklif üzerine, dünyaca ünlü Grease Müzikali’nin sevilen şarkılarından Summer Love şarkısını Doğa Okulları 2012 Mayıs gösterisindeki koreografide kullanılmak üzere Türkçeleştirdi.

Jim Jacobs ve Warren Casey tarafından bestelenen, John Travolta ve Olivia Newton John tarafından seslendirilen eser, müzikalin en sevilen parçalarından.

İki yüz kişilik Doğa Okulları Korosu’nun seslendireceği Summer Love (Yaz Aşkı), 2012 Mayıs ayı içerisinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Büyük Mayıs Gösterisi’nin ilk perdesinde yer alan koreografide kullanılacak. Çeviri, gösteri sonrası sosyal medyada yayınlanacak.

Gösteriyi AB Sanat Okulu kurucusu, Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümü mezunu, Devlet Balesi sanatçısı Alev Baymur Özcan, Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Bale Bölümü mezunu ve piyano eğitimcisi Ahu Usta ile aynı perdede drama çalışmalarını düzenleyen, yine Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Bale ve Tiyatro Bölümü mezunu Aslı İktu hazırlayıp sahneye koydu.

Gösteride Summer Love şarkısının yanısıra, Grease ve Sound of Music müzikallerinden alıntılar, Türkçe ve diğer dillerdeki eserler ve sevilen caz standartları kullanılıyor.

Doğa Okulları Temmuz 2012’de, Türkiye’yi temsil eden tek ekip olarak Guiness Rekorlar Kitabı tarafından düzenlenen ‘Dünyanın En Uzun Süre Dans Eden Grubu’ rekorunu kırmak üzere Londra’daki yarışmaya katılacak.

Beste
Jim Jacobs, Warren Casey

Seslendiren
John Travolta ve Olivia Newton John, Doğa Okulları Korosu Eşliğinde

Sahne, Kareografi ve Drama
Alev Baymur Özcan
Ahu Usta
Aslı İktu

Türkçe Uyarlama
Özge Ersu

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.