Özge Ersu Uludağ Üniversitesi Dünya Turu Konferansı

0 • 12 Şubat 2014 • KONFERANS • 1.095 GÖRÜNTÜLEME

ÖZGE ERSU KONFERANSLARI™
Uludağ Üniversitesi

• 80KSEN DAKİKADA DÜNYA TURU
• Etimoloji, Mimari, Tarih, Coğrafya ve Sosyal Yaşam

• AROUND THE WORLD IN 80GHTY MINUTES
• Etymology, Architecture, Social History & Geography

17 Şubat 2014 Pazartesi – 15:00 / 16:20
Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi
Görükle Kampüsü, Bursa

Afişlerin Türkçe ve İngilizce Orijinal Boyutları İçin
https://ozge.ersu.net/konferans/20140217/uludag-universitesi-tr.jpg
https://ozge.ersu.net/konferans/20140217/uludag-university-en.jpg

Değerli Dostlarım,

Bildiğiniz üzere tüm çalışmalarıma esin kaynağı olan, dünyanın ilginç coğrafyalarına gerçekleştirdiğim yoğun yurtdışı gezilerim, radyo programlarım ve belgesel çalışmalarımdan oluşan yoğun programımda konferanslarım da önemli bir yer tutuyor.

Otuzuncu yılımı 2014’te doldurduğum turizm sektöründen aldıklarımı adeta geri vermenin keyfini yaşadığım sunum, söyleşi ve konferanslarımın biri de, gönül verdiğim şehirlerden biri olan Bursa’da.

17 Şubat 2014 Pazartesi günü Bursa Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde yer alan Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde 15:00’te tek oturum olarak başlayacak olan konferansıma zamanınız ve coğrafyanız uygun ise sizler de davetlisiniz. Katılımınızdan büyük mutluluk ve onur duyarım.

Seksen dakika içerisinde davetlileri, üniversite yönetimini, öğretim üyelerini ve değerli öğrenci kardeşlerimi adeta bir dünya turuna çıkartacak, kendilerini çok ilginç coğrafyalara davet edeceğim. Konferansımın içeriği günlük kelimelerimizin etimolojik sürprizlerinden mimari zevklerin inceliklerine, tarihin bizlere oynadığı oyunlardan sosyal yaşamın merak ve hayret uyandıran ayrıntılarına kadar uzanıyor. Oturum soru ve yanıt bölümü ile 16:20’de sona erecek.

Son olarak nazik daveti ve izni için Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâmil  Dilek’e, tüm idari ve teknik desteği için Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Naci Cangül’e, konferansın gerçekleşmesi adına yoğun program ve zamansızlığımıza karşın büyük çaba harcayan Matematik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Setenay Doğan’a değerli katkıları için huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Özge Ersu
Belgesel Yapımcısı, Gezi Yazarı ve Profesyonel Turist Rehberi

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.