ÖZGE ERSU TURİZM OTELCİLİK DİJİTAL DÖNÜŞÜM SEMİNERİNDE

4.654 • 3 Haziran 2017 • KONFERANS • 3.591 GÖRÜNTÜLEME

ÇEŞME’DE ‘TURİZM OTELCİLİK SEKTÖRÜNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM’ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HABERTÜRK · SABAH · TURİZM GÜNLÜĞÜ · HABER TARAFSIZ · EGEGEN
31 Mayıs 2017 Çarşamba · Radisson Blu Çeşme Konferans Salonu

Egegen Internet Hizmetleri‘nin Çeşme Otelciler Birliği Çeştob, Seogen, Mapsgen ve Google AdWords sponsorluğunda düzenlediği ‘Turizm ve Otelcilik Sektöründe Dijital Dönüşüm / Rezervasyon Sitelerine Alternatif Dijital Çözümler Semineri’ 31 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirildi. Turizm ve dijital dünyanın önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak yer aldığı seminer Radisson Blu Çeşme’de pek çok katılımcıya ev sahipliği yaptı ve oluşan ilginç sohbet ortamı sayesinde konuklara renkli dakikalar yaşattı.

Banu Güsar’ın moderatörlüğündeki seminerde ilk konuşmayı Turizm Uzmanı, Rehber ve Radyo Belgeselleri Yapımcısı Özge Ersu ‘Turizmde Dijital Gelecek’ sunumuyla gerçekleştirdi. Ersu sunumunda dijital çağın turizm ve otelcilik sektörüne getirdiği yenilikleri, bu çağa ayak uydurabilmek adına otellerin yapması gerekenleri, turizm rehberliğinde yaşanan değişiklikleri, sosyal medyanın ve mobil uygulamaların turizm için önemini anlattı.

Seminer öğle arasından sonra Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi ve Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat ve Kadir Has Üniversitesi iNEO Girişimcilik Merkezi Sektörel İşbirliği Yöneticisi Didem Türköz’ün ‘Dijital Turizm ve Dijital Turist’ sunumuyla devam etti.

İsmail Hakkı Polat dijital dünya ile otelcilik sektöründe yaşanan gelişmeleri, dijital dünyanın geleneksel iş döngüsü üzerindeki etkileri, dijital turizm için ipuçlarını, dijital check-list ile otelcilerin neler yapması gerektiğini aktardı. Didem Türköz ise ‘Yirmi Birinci Yüzyılın Turizmi’ başlığı altında dijital dünyanın yaşamımızı nasıl etkilediğini anlattı.

Ortaklaşa gerçekleştirdikleri sunumda Polat ve Türköz dijital dünyaya entegre edilmesi gereken iş döngülerinden, WhatsApp, Facebook ve Instagram’ın turizm sektörü adına neler yaptıklarından, 21. yüzyılda turizm sektöründe yaşanan değişikliklerden bahsetti ve tecrübeleri doğrultusunda otel sahipleri için bazı ipuçları verdi.

Son konuşmacı Egegen Dijital Pazarlama Uzmanı Önder Aydın ‘2017’de Dijital Dönüşüme Hazır Mısınız?’ sunumuyla turizm sektöründe online tüketici davranışlarından ve Google çözümlerinden bahsetti. Google AdWords reklamlarının ne demek olduğunu ve bu reklamların otelcilik sektörünü nasıl etkilediğini açıklayan Aydın, konuşmasına katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak devam etti ve aynı zamanda Türkiye’de kullanıcıların internet ve turizm ilişkilerini sayısal verilerle açıklayarak sektörün pazar hacmi ve gelecek beklentileri hakkında bilgiler paylaştı.

Önder Aydın’ın konuşması ile son bulan seminer katılımcılardan gelen soru yanıt dönüşleri sayesinde daha renkli hale geldi. Oldukça verimli bir gün olduğunu dile getiren katılımcılar, bu tarz etkinliklerin farklı turizm bölgelerinde tekrarlanması gerektiğini ifade ettiler.

Egegen yönetimi seminer sonrası bir basın açıklaması yaptı:

‘Özge Ersu, İsmail Hakkı Polat ve Didem Türköz’e davetimize katıldıkları, deneyim ve tecrübelerini bizlerle paylaştıkları için minnettarız. Ayrıca başka bir seminerde tekrar görüşmek üzere ayrıldığımız katılımcılarımıza, gelerek bizi onurlandırdıkları için çok teşekkür ederiz. Son olarak sonsuz desteği ile bu semineri düzenleyebilmemizi sağlayan Serdar Ceylan‘a ve seminerde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza da teşekkürler.’

Özge Ersu Internet üzerinden bir yanıt yayınladı.

‘Değerli Turizm Sektöründeki Dostlarım, Meslektaşlarım ve Çalışma Arkadaşlarım,

Böylesine dinamik ve enerji dolu bir beyin fırtınasında konuşmacı olarak yer aldığım için, ben de çok onur duydum.

Düşündüğümüzden de uzun ve yoğun geçti tüm program. Özellikle ilk saatlerden son dakikaya dek katılımcı sayısında hiç bir azalma olmaması bizleri son derece mutlu etti. Elbette bir günde tüm sorunlara çözüm bulunacak değil ama, hepsi ilk adımları atmakla başlıyor.

Çeşme Otelciler Birliği nezdinde başta sahnemizi paylaştığım değerli İsmail Hakkı Polat ve Didem Türköz hocalarımıza, üst yönetimden toplantıda hazır bulunan kadrosuna dek tüm Egegen ekibine son derece özenli hazırlanmış bu program için teşekkür ederim. Elbette en büyük teşekkürlerimiz bu sıcak gündem ve bizler adına çalışmamıza katılan değerli davetlilerimiz için.

Yeni çalışmalarda buluşabilmek dileği ile
Özge Ersu’

 Seminerin basında yer alan tüm haberlerini okumak için tıklayınız:

ÇEŞME’DE ‘TURİZM OTELCİLİK SEKTÖRÜNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM’ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
http://www.haberturk.com/ekonomi/turizm/haber/1516020-cesmede-turizm-otelcilik-sektoru-ve-dijital-donusum-semineri-

REZERVASYON SİTELERİNE ALTERNATİF DİJİTAL ÇÖZÜMLER MASAYA YATIRILDI
http://www.sabah.com.tr/turizm/2017/06/02/rezervasyon-sitelerine-alternatif-dijital-cozumler-masaya-yatirildi

TURİZM OTELCİLİK SEKTÖRÜ VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM SEMİNERİNDE TURİZMİN GELECEĞİ KONUŞULDU
https://www.turizmgunlugu.com/2017/06/01/turizm-otelcilik-sektoru-dijital-donusum-seminerinde-neler-konusuldu/

ÇEŞME’DE TURİZM OTELCİLİK SEKTÖRÜ VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
https://egegen.com/blog/cesmede-turizm-otelcilik-sektoru-ve-dijital-donusum-semineri-gerceklestirildi/

TURİZM OTELCİLİK SEKTÖRÜ VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM SEMİNERİ HABERTÜRK’TE
https://egegen.com/blog/turizm-otelcilik-sektoru-ve-dijital-donusum-semineri-haberturkte/

ÇEŞME’DE ‘TURİZM OTELCİLİK SEKTÖRÜ VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM’ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
https://habertarafsiz.net/cesmede-turizm-otelcilik-sektoru-ve-dijital-donusum-semineri-gerceklestirildi.html

 

2 Yorum

 • Kemal Karakaya 24 Temmuz 2017 - 16:23 Reply

  Merhaba,

  Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencisiyim. Yazınız oldukça açıklayıcı ve meraklandırıcıydı elinize sağlık. Bu seminerle ilgili video kaydı var mıdır? Varsa link paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

  Teşekkürler.

  • ozgeersu 22 Ağustos 2017 - 10:35 Reply

   Değerli Dostum,

   İçeriği beğendiğine çok sevindim. Genelde pek video kaydı tutmuyorum çünkü canlı anlatımlar daha etkili ve vurucu oluyor. Eğer olanak varsa, belki bu konuya ilgi duyan hocalarınız ile görüşebilirsen, belki okulunuzda keyifli bir konferansa dönüştürebiliriz, ben de güzel Kayseri’mizi yeniden göreceğim için mutlu olurum.

  YORUM YAP

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.