ÖZGE ERSU · IFITT TURKEY CHAPTER KURUCU ÜYESİ

9.512 • 29 Aralık 2019 • HABERLER • 12.889 GÖRÜNTÜLEME

INTERNATIONAL FEDERATION FOR INFORMATION TECHNOLOGIES AND TRAVEL & TOURISM

Değerli Meslektaşlarım ve Turizm Sektöründeki Dostlarım,

University of South Florida Sarasota-Manatee’de olmasına karşın sadece Birleşik Devletler’de değil, turizm sektöründeki  eğitim çalışmaları ile dünya çapında tanınan Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu Hocamızın değerli önerileri ve katkıları ile, bu konuya kendini tümüyle adayan, İzmir Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde görev yapan Asistan Prof. Dr. Gizem Kayar Hocamızın yoğun çalışması ve çabası ile IFITT Türkiye Bölgesi kuruluşunu kısa bir süre önce gerçekleştirdik.

IFITT International Federation For Information Technologies And Travel & Tourism, yani Uluslararası Gezi ve Turizm Bilgi Teknolojileri Federasyonu, yeni bilgi ve iletişim teknolojilerinin turizm sektöründeki kullanımlarını ve etkilerini araştıran, bu konuda çalışmalar yapan ve dünya çapında başarılı çalışmalara imza atan bağımsız bir kuruluş.

Biz de IFITT Turkey Chapter olarak tüm bilgi, deneyim ve birikimimizle, turizm teknolojileri alanında sadece ülkemiz için değil, tüm dünya genelinde vizyon yaratan, yenilikçi ve sürdürülebilir işlere imza atacak çalışmalarda bulunacağız.

Şimdiye kadar sadece Avustralasya, Finlandiya, Yunanistan, İtalya, İspanya, Latin Amerika ve İsviçre’de bulunan ‘Chapter’ adı verilen oluşumun Türkiye’deki yapılanması sürecinde kurucu üyeler arasında yer almak benim için büyük bir onur.

İlk çalışmamız, Başkanımız Dr. Gizem Kayar’ın da bazı üyelerimizin de katılımı ile İngiltere Londra yakınlarındaki Surrey Üniversitesi‘nde 8-10 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 27. Yıllık IFITT ENTER2020 International eTourism Conference, Uluslararası eTurizm Konferansı.

Hemen sonrasında Bodrum’da, 13 Ocak 2020’de ilk tanışma ve genel kurul toplantımızı benim de katılımımla kurucu üyelerimiz eşliğinde gerçekleştireceğiz.

Bir parçası olmaktan onur duyduğum, birlikte çalışacağım, akademik kadro ve sektör öncüleri dengesini çok iyi kurduğumuza inandığımız, tümü alanlarında özenli çalışmalara imza atmış, gerek turizm, gerek teknoloji ve dolayısıyla akıllı turizm, turizmde dijital dönüşüm, turizm eğitimi ve turistik iş modellerinde dinamik çözümler konusunda birikim sahibi ve üretmeye açık profesyonellerden oluşan kurucu kadromuzu sizlere takdim etmek istiyorum.

 • Gizem KAYAR · President
  Faculty Member at Yasar University,  Department of Computer Engineering
 • Eda AVCI · Vice-President
  Faculty Member at Dokuz Eylul University, Efes Vocational School, Tourism and Hotel Management Program
 • Seden DOĞAN · General Secretary
  Faculty Member at Samsun Ondokuz Mayıs University, Department of Tourism Guidance
 • Senem Yazıcı YILMAZ · Treasurer
  Faculty Member at Muğla Sıtkı Koçman University, Department of Tourism Management
 • Özge ERSU · Member
  Professional Tourist Guide, Travel Advisor, Destination Specialist, Documentary Radio Producer & Futurist
 • Serkan CEYLAN · Member
  General Coordinator at Bodrum Peninsula Promotion Foundation (BOYTAV)
 • Murat TOKTAŞ · Member
  Chairman of the Board at Blacksea Touristic Hoteliers Association (KATİD), Board Member at Turkish Hoteliers Federation (TÜROFED)
 • Berrin BENLİ · Member
  Founder at NOVUSENS Innovation and Entrepreneurship​
 • Melih GEZER · Member
  Co-Founder at NOVUSENS Innovation and Entrepreneurship​
 • Fatih CANER · Member
  General Manager at Crowne Plaza Antalya​
 • Ezgi KARAKAŞ · Member
  Çanakkale Onsekiz Mart University, Department of Tourism and Travel Services Management. Owner at PARION Hotel
 • Levent APAYDIN · Member
  Chairman of the Board at Belgian Luxembourg Chamber of Commerce
 • Ayşe Baş COLLINS · Member
  Faculty Member at Bilkent University, School of Applied Technology and Management
 • Orhan HALLİK · Member
  Head of İbrahim Çeçen IC Investment Holding Tourism and Services Group, Board Member at Bilintur

Artık yaşamdan aldıklarımızı geri veriyor olduğumuz bu verimli yaşlarımızda IFITT  · TURKEY CHAPTER ile ilgili çalışmalarımızı sizlere sık sık duyuracağım.

Özge Ersu

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.