KADINLAR

11.632 • 8 Mart 2013 • Laterna Programları • 14.327 GÖRÜNTÜLEME

GİDEMEDİĞİNİZ YERLERE VE YAŞAMADIĞINIZ ZAMANLARA RUHUNUZU GÖTÜREN TÜRKİYENİN EN SEVİLEN BOL ÖDÜLLÜ MÜZİKAL BELGESELİ

ÖZGE ERSU ANLATIMI, ANILARI, ŞİİR VE BİLGİLERİ EŞLİĞİNDE
Joe Dassin · Beatles · Roberto Alagna · Joan Baez · Bob Marley · Tanju Okan · Barbra Streisand · Julio Iglesias · Vaya Con Dios · Dinah Washington
Esin Engin · Bee Gees · Elvis Costello · Joao Gilberto · Stan Getz · Kenny Rogers

01:56′:16″ · 320 Kbps Stereo Director’s Cut ⓘ

 

6 Yorum

 • Yeşim Örek 17 Mart 2013 - 23:01 Reply

  Sevgili Özge,

  Programın ‘kesintili’ bölümünü Kadınlar Gününde Ntv Radyo’da dinlemiştim, ama programın tamamını dinleyince… Muhteşem olmuş, yüreğinize sağlık!

  Yalnız Ntv Radyo adına üzüldüm, çünkü böylesine derin içerikli bir program yapılıyor ve onlar tamamını yayınlamıyor! Keşke Ntv programı ikiye bölüp yayınlasaydı ve ikinci bölümü de bir gün sonra verseydi, biz hem cumartesi, hem pazar bıkmadan, seve seve dinlerdik. Kaç tane kaliteli program yapılıyor ki artık günümüzde?

  Sevgilerimle

 • Selda Cavcav 17 Mart 2013 - 23:09 Reply

  Sevgili Özge Ersu,

  9 Mart Günü hafif kesintiye uğramış ‘Radio Edit’ yayınını soluksuz dinlediğimiz ‘Dünya Kadınlar Günü’ özel programınızın tadı damağımızda kalmıştı. Şimdi ise gene inceliğinizi ve özel bir erkek olduğunuzu tekrar göstererek, emek ve saatler harcayarak ‘Director’s Cut’ sürümünüzü paylaşıyor ve bu keyfi, bu müzikal belgeseli bizim için ölümsüzleştiriyorsunuz.

  Değişik duygular içerisindeyim. Hep erkekleri suçladık ‘Bizleri anlamıyorlar, yoksa biz onlar gibi düşünemediğimiz için mi anlaşılmaz oluyoruz?’ diye. Biz doğurganlığı olan varlıklarız, özellik mi bizi acaba biraz daha korumacı ve detaycı yapıyor bilemedim ama, ‘Kadın özgür olsa dünyayı sallar!’ konulu bir konuşma yaptım sizin Ntv Radyo yayınınızdan sonra.

  Devamında bir erkeğin şiirini, Nazım’ın ‘Kadınlar’ını okudum, bir erkeğin söylediği melodileri dinledim. İnanın bizler o anda kadın olmaktan bir kez daha mutlu olduk. Bu dünyada yaşamı paylaşan, bizi taçlandıran erkeklerin de var olduğunu bilmek bizi çok mutlu etti.

  Teşekkürler ‘No woman, No cry’ demeyen tüm erkeklere. Teşekkürler, evrensel olan duygular ve onlara eşlik eden melodiler, hikayeler. Bizleri bu keyifli anlarla onurlandırdığınız ve sunduğunuz harika hediye için sonsuz teşekkürler.

  Selda Cavcav

  Telefonumdan şimdi yine bu harika programını dinliyorum evladım. Bir anne olarak beni bana kimse bu kadar güzel anlatmamıştı. İlk yayınını da Ntv Radyo’da dinlemiş, yine gözlerim dolmuş ve sizlerle gurur duymuştum. Aynı duyguları paylaşmaya devam ediyorum. Güzel Anneler, iftihar edilecek hassas evlatlar yetiştiriyor. Yetmiş senelik ömrümde hiç bu kadar güzel bir hediye almamıştım.

  Çok sevgiler Özge Bey oğlum! Sen bizi onurlandırdın, yaşam da başarılarınla seni hep gururlandırsın. Güzel paylaşımlarının, bilgilerinin, yaşça çok büyük olsak da takipçisiyiz, sen hep en yukarılarda ol.

  Sevgiler,
  Leyla Cavcav

 • Banu Günaltay 20 Mart 2013 - 01:41 Reply

  Sizi ve Laterna’yı iki yıldan fazla bir süre önce bir Amerika gezisinde tanıdım, o günlerden bugüne, programınızın ve gezilerinizin bağımlısı oldum. Geçen zaman içerisinde keyifle dinlediğim çok güzel Laterna programları yaptınız. Herbiri birbirinden güzel.

  Yakın zamanda bunlara bir de, kesintisiz,kaliteli müzik dinleyebileceğimiz Lateradio eklendi. Sizin de emeğinizi ve yüreğinizi koyduğunuz tüm programları bir diğerinden ayıramayacağınızı tahmin edebiliyorum. Ama içlerinde biri var ki özellikle belirtmeliyim: Kadınlar için hazırladığınız ve biz kadınlara Laterna’da armağan ettiğiniz, sunumu ile, seçtiğiniz şarkılar, verdiğiniz bilgilerle, kadınlara özel olması ile diğerlerinden ayrılan programınızın biz kadınlar için ayrı bir önemi var. Laterna Kadınlar Günü Programınızı ben diğerlerinden biraz ayrı tutacağım.

  Tekrar emeğinize sağlık.Yolunuz he rzaman açık olsun.

  • ozgeersu 28 Nisan 2013 - 06:17 Reply

   Banu Hanım,

   Güzel sözlerinize çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ben bir programı diğerlerinden ayıramam, hepsinde ayrı bir emek, özen ve ilham var. Elbette, herkes farklı programlarda farklı güzel anlamlar yakalayabiliyor, güzel olan da bu. Siz de Kadınlar programında bu derinliği bulmuşsunuz.

   Sevgiler

 • İlker İpek 12 Ağustos 2013 - 22:34 Reply

  Özge Bey,

  Programlarınızda anlattığınız yerlere tek gidiş bilet almamı düşündüren, hayallere dalıp sonra hayatın akışında cep telefonu melodisiyle kendime gelmeme sebep olan yayınlarınız için teşekkür ederim.

  • ozgeersu 17 Aralık 2016 - 17:19 Reply

   Sevgili İlker İpek, ,

   Aynı duyguları, her telefonumun çalışında ben de yaşıyorum, bu programları hazırlarken. Güzel sözlerinize teşekkür ederim.

  YORUM YAP

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.