AYDIN TURİST REHBERLERİ ODASI DÜNYADA REHBERLİK KONFERANSI

1946 • 28 Şubat 2017 • KONFERANS • 4.203 GÖRÜNTÜLEME

BASIN BÜLTENİ
Konferans ve Eğitim Çalışması

23-24 Şubat 2017 Kuşadası Yerleşkesi
Atro Aydın Turist Rehberleri Odası
Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü

Profesyonel Turist Rehberi, Gezi Uzmanı ve Turizm Danışmanı Özge Ersu Aydın Turist Rehberleri Odası konuğu olarak Kuşadası’nda Atro  yönetici ve üyeleri, profesyonel rehber meslektaşları, turizmciler ve Kuşadası Yerleşkesi’ndeki Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencileri ile verdiği konferans ve yaptığı eğitim çalışmasında bir araya geldi. Atro Yönetim Kurulu Üyesi Mert Taner’in girişimi ile başlayan süreç, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ozan Sayın’ın koordinasyonu ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Levent Gürçavdı’nın bilgisi çerçevesinde biçimlendi.

Özge Ersu Sunumu ile Dünyada Rehberlik Konferansı ve Eğitim Çalışması, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Dekan Prof.Dr. Törün Özer ve Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdullah Tanrısevdi’nin izinleri, ayrıca Araştırma Görevlisi Vedat Acar’ın yakın ilgisi ve destekleri ile 23 Şubat 2017 tarihinde son derece keyifli bir konumdaki Kuşadası Yerleşkesi’nin modern olanaklarla donatılmış çok amaçlı salonunda 14:00’te Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdullah Tanrısevdi’nin Özge Ersu’yu takdimi ve açılış konuşması ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ozan Sayın’ın ön bilgilendirmesi ile başladı.

Konuların zenginliğinden ötürü açılan sohbetlerle, kısa bir ara ile toplamda seksen dakika olarak planlanan konferans kırkar dakikalık iki oturumun ötesine geçti. Son bölümdeki eğitim çalışması ve soru yanıt bölümünde Özge Ersu, meslektaşlarının ve bölüm öğrencilerinin sorularını yanıtladı, deneyimlerinden örnekler verdi.

Konferans salonuna getirdiği etiketleri ile ünlü valizinin içinden çıkan ve anlattığı konular ile ilgili olarak dünyanın değişik yerlerinden topladığı eşyaları da incelemeleri için konuklarına vererek salon içinde dolaştıran Ersu, 17:30’da bitmesi planlanan eğitim çalışmasını gelen yoğun sorular üzerine 18:30’a dek uzattı.

Konferans sonunda Üniversite adına Abdullah Tanrısevdi’nin elinden Teşekkür Belgesi ve Ozan Sayın’dan Katkı Ödülünü alan Özge Ersu tüm katılımcılara teşekkür etti. Ayrıca yakın gelecekte planlanan olası çalışmalara ve uzmanlık seminerlerine de her türlü eğitim desteğini sürdürme sözünü verdi.

Akşam saatlerinde ise resmi toplantılar nedeni ile il dışında bulunan Yönetim Kurulu Başkanı İsa Levent Gürçavdı’nın katılımı ile diğer oda yöneticileri ve turizmciler ile son derece hoş bir Kuşadası akşamında bir araya gelen Özge Ersu ile sohbetler anılardan turistik projelere kadar uzandı.

Özge Ersu İzmir Adnan Menderes Havaalanı karşılamasındaki ilk dakikalardan, Kuşadası’ndan ayrılacağı son ana kadar her türlü desteği veren Atro Aydın Turist Rehberleri Odası yönetimi ve tüm personeline, Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü yönerticilerine, konferans ve eğitim çalışmasına katılma nezaketi gösteren Kuşadası’ndaki meslektaşlarına, turizmcilere ve kendisi ile yurt dışında gezi yapmış konuklarına içtenlikle teşekkür ederek, konaklaması sonrası ertesi gün yine konferans vereceği, eğitim çalışması ve canlı radyo yayını yapacağı aynı üniversitenin İşletme Fakültesi çalışmalarına başlamak üzere Söke ve Priene’ye gitmek üzere Kuşadası’ndan ayrıldı.

Özge Ersu, Atro Aydın Turist Rehberleri Odası’nın Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü ile ayrı ayrı ya da koordinasyonlu olarak gerçekleştireceği olası çalışmaları da resmi web sitesi ve sosyal medya kanallarından duyuracak.

YORUM YOK

YORUM YAP

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.