ÖZGE ERSU ANKARA TEVFİK FİKRET OKULLARI ÇOCUKLAR KONFERANSI

0 • 27 Ocak 2013 • KONFERANS • 1.153 GÖRÜNTÜLEME

Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları’nda 04 Ocak 2013 Cuma günü 14:45 – 16:00 saatleri arasında Büyük Salon’da gerçekleştirilen konferansta Özge Ersu, dünya çocukları ile yaşadığı deneyim ve birikimlerini, dört yüzün üzerindeki öğrenci ve eğitim kadrosu ile paylaştı.

Profesyonel turist rehberi, belgesel radyocu, gezi yazarı ve turizm danışmanı kimliği ile otuz yılı geçen meslek yaşamında yüzden fazla ülkeyi gezen ve gezdiren, Kuzey Kutbu, Patagonya, Antartika, Grönland gibi değişik dünya coğrafyalarına özel gezi grupları düzenleyen Ersu, dünya çocuklarını ilgilendiren sosyal sorumluluk çalışmalarını son yıllarda özellikle Güney Afrika Johannesburg’daki Children of FireYanmış Çocuklar Vakfı ve Bersaba İlkokulu benzeri projeler üzerinde yoğunlaştırdı.

Kendi hazırlayıp sunduğu, Ntv Radyo’da yaklaşık dört senedir yayınlanan bol ödüllü müzikal belgesel Laterna’nın en beğenilen bölümlerinden biri olan ve tüm dünya çocuklarını kendilerine adanmış değişik şarkılarla anlattığı ‘Çocuklar’ adlı programı ile de tanınan Ersu, ayrıca tüm dünyanın kırk değişik coğrafyasından derlediği çocuklarla ilgili fotoğraflarını, ilginç kısa bilgilerle desteklediği bir fotoğraf sergisi açıyor.

Konferansın gerçekleştirilmesinde Laterna programının dinleyicileri arasında yer alan Ankara Tevfik Fikret Okulları Genel Müdürü Ayşe Başçavuşoğlu ve Signature & Prestige Collection Gezileri üyesi Okul Aile Birliği Başkanı Aslı Özlen‘in çok büyük katkıları oldu. Özge Ersu’nun ‘Öğrencilere Özel İçerikli’ Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları konferans serilerinin, zaman içerisinde sanatçılar, bilim insanları, ünlü gezginler, müzisyenler ve edebiyatçılar gibi kendi alanlarında büyük başarılara imza atmış isimler ile zenginleşerek devam etmesi planlanıyor.

Ayrıca öncelikle Güneş Sigorta Esentepe Sanat Galerisi’nde Şubat ayı boyunca yine konferans ve etkinlikler eşliğinde sergilenecek fotoğraflar, yine Mart ayında Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları’nda gösterime açılacak.

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.