ADA TV ÖZGE ERSU AYŞE TURAL İLE SANAT

0 • 5 Temmuz 2014 • VIDEO • 1.210 GÖRÜNTÜLEME

Değerli Dostlarım,

Mayıs 2014’te yine çok sevdiğim, kendimi evimde hissettiğim Kıbrıs‘ta idim. Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü‘nde ‘Dünya Müzikleri’ konferansımı vermiş ve ertesi gün son derece etkileyici geçen Deep Purple canlı konserine katılmıştım.

Bu günler boyunca bazı televizyon programlarına da davet edildim. Ülkenin tek haber kanalı olan, ayrıca radyo kanalları ve uydu yayını bulunan Ada Tv Haber Müdürü Nihan Yücel Hanımefendi’nin sunduğu ‘Gündemde Bugün’ programında yer almış ve çalışmalarımdan, müzikten, radyodan, turizmden, gelişen teknolojilerden ve günlük yaşamın ayrıntılarından söz ettiğimiz bu hoş sohbeti sosyal medya kanallarıma ve kişisel web siteme yüklemiştim.

Ada Tv‘de iken, aynı hafta sonu yine harika bir sohbet gerçekleştirme olanağımız oldu. Edebiyatın, sevginin ve kelimelerin efendisi Ayşe Tural Hanımefendi‘nin ‘Sanat’ odaklı programının konuğu oldum. Bu söyleşimiz özellikle Samsun’a kadar uzandı. Benim doğup çocukluğumu geçirdiğim, Ayşe Hanım’ın ise eğitimini tamamladığı bu güzel şehrin ve ortak tanıdıklarımızın kulaklarını çınlattık. Kimi zaman müziğe, kimi zaman edebiyata dokunduk ve tatlı bir Pazar sabahı ne kadar keyifli ve çabuk geçti, anlamadık.

Ayşe Hanım’ın ev sahipliği son derece etkileyici idi. Bu güzel dakikaları sizlerle paylaşmak istedim.

YORUM YOK

YORUM YAP

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.